Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png


Strona główna

Gminny Konkurs Recytatorski

27-06-2017

Gminny Konkurs Recytatorski  w Szkole Podstawowej im. Kard. S. Wyszyńskiego w Kryspinowie

14 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego w Kryspinowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, który w tym roku zatytułowano: „Ulubione wiersze naszych rodziców”. W recytatorskich prezentacjach, ujętych w trzech kategoriach: klasy młodsze, klasy starsze szkół podstawowych oraz gimnazja, wzięli udział uczniowie z różnych szkół naszej gminy. Prezentowane przez młodych recytatorów i recytatorki utwory układały się w bukiet różnorodności, w którym znaleźć można było liryki dla dzieci i dla tych starszych odbiorców, dłuższe i całkiem krótkie, z dozą humoru obok nuty patosu. Jury, decydując o przyznaniu poszczególnych miejsc w każdej z kategorii, miało niełatwe zadanie, gdyż poziom występów był wysoki i wyrównany. Po naradach wyłoniono zwycięzców spośród prawie czterdziestu uczestników konkursu:

 

Klasy I – III szkół podstawowych:

I miejsce -  Mateusz Zawlocki (Szkoła Podstawowa w Rącznej)

II miejsce – Alicja Waszczyszyn (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Kaszowie)

III miejsce – Aleksandra Kajda (Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Liszkach)

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Wiktoria Pióro (Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka w Czułowie)

Klasy IV – VI szkół podstawowych:

I miejsce – Wiktoria Żmudka (Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. Mieczysława Medweckiego  w Morawicy)

II miejsce – Maja Lach (Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka w Czułowie)

III miejsce – Agnieszka Smok (Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Jeziorzanach)

Jury przyznało w tej kategorii dwa wyróżnienia: Karolina Lipień i Wiktor Karcz (Szkoła Podstawowa im. kard. S. Wyszyńskiego w Kryspinowie)

Gimnazja:

I miejsce – Aleksandra Tałach (Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Liszkach)

II miejsce – Zuzanna Kwoka (Gimnazjum im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Mnikowie)

 

 

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Liszki, Panu Pawłowi Misiowi, za sfinansowanie nagród, którymi uhonorowano uczestników recytatorskich zmagań.  Dziękujemy również Panu Stanisławowi Hałabudzie za to, że odwiedził mury swojej szkoły i, pełniąc rolę jurora, służył nam profesjonalnym wsparciem.

Poezja uczy nas wrażliwości, pomaga „odpowiednie dać rzeczy słowo” (C. K. Norwid). Umiejętność mówienia o tym, co nosimy w sercu, sprzyja tworzeniu więzi, budowaniu jedności w miejscach, gdzie komunikujemy się i tworzymy relacje. Wierzymy, że po tym spotkaniu z poezją każdy z uczestników konkursu został ubogacony o jakąś cząstkę piękna. Gratulujemy zwycięzcom i ich naukowym opiekunom wrażliwości, pasji i talentu recytatorskiego.

 

                                                                                                       B. Jakubaszek, B. Święcicka

 

powrót

LINKI