Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

Filharmonia Krakowskia

31-01-2018

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I – III uczestniczą w koncertach w Filharmonii Krakowskiej. Za nimi już trzy spotkania z muzyka klasyczną po przewodnictwem Babci Melodii i Dziadka Rytmusa (aktorzy Teatru im. J. Słowackiego – Anna Sokołowska i Sławek Rokita), a także ich Kuzynki Klawiaturki (pianistka Renata Żełobowska - Orzechowska).

 Babcia powiedziała kiedyś, że muzyka – jest jak wielki ocean! Można po nim żeglować i żeglować, odkrywając ciągle coś nowego, a to na powierzchni, a to w głębinach. Tak więc dzieci  sprawdzają, co też ten ocean ukrywa, a żeglując po nim, zawijają do portów na niezwykłych muzycznych wyspach. Taki jest właśnie temat przewodni całego cyklu – Muzyka jak ocean. Byliśmy już na Wyspie Grających Drzew, gdzie pod rządami Lipowej Pani żyły niezwykłe, utalentowane zwierzątka, umiejące grać na różnych instrumentach smyczkowych. Podczas drugiego spotkania dopłynęliśmy do Wyspy Śpiewającej gdzie nie tylko posłuchaliśmy różnych rodzajów śpiewu, ale także układaliśmy  brakujący tekst do znalezionej melodii i  sprawdziliśmy,  jak to jest, kiedy pisze się własną piosenkę. Ostatnią podróż odbyliśmy na Wyspy Noworoczne. To pierwsze spotkanie w Nowym Roku upłynęło w radosnym nastroju karnawału, w towarzystwie orkiestry smyczkowej, jazz-bandu, tancerzy i śpiewaków. Przed nami jeszcze trzy podróże: zwiedzimy Wyspę Trolli Bemoli, Wyspę Zatopioną oraz Wyspę Przyjaźni. Ciekawe jakie przygody na nas czekają…

 

 

 

 

powrót

LINKI