Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

23-04-2018

  Edukacyjna Sieć Antysmogowa

            W związku z przystąpieniem szkoły do pilotażowego programu ESA -Edukacyjna Sieć Antysmogowa w dniu 19. 04. 2018 r. w Szkole Podstawowej  im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie odbyło się spotkanie z ekspertem z Warszawy panem Piotrem Siergiejem  W spotkaniu uczestniczyli wójt Gminy pan Paweł Miś, społeczność lokalna i nauczyciele. Celem  było zaznajomienie  mieszkańców z problemem  smogu i niskiej emisji  powstałej przy spalaniu węgla w piecach oraz uświadomienia zagrożeń płynących z oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Prelekcja poparta rzeczową wiedzą, danymi statystycznymi i pokazem multimedialnym  miała charakter informacyjny. Prelegent i pan wójt odpowiadali na pytania zadawane przez mieszkańców. Na koniec zebrania wywiązała się rzeczowa dyskusja, w której brali udział rodzice naszych uczniów.

            Mamy nadzieję, że spotkanie przełoży się na konkretne działania i zwiększoną troskę o jakość powietrza w naszym regionie.

 

 Dziękujemy za udział w  spotkaniu.

 Dyrektor szkoły i koordynator projektu w szkole

Ewa Bieda

 

powrót

LINKI