Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

Wyjazd do Biblioteki Miejskiej w Krakowie

13-12-2018

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM ROCHEM URBNIAKIEM - „MITY I LEGENDY”

  Dnia 11. 12. 2018r. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie uczestniczyli w wycieczce do filii Biblioteki Kraków mieszczącej się na ul. Komorowskiego 11.

  Celem wycieczki było zapoznanie się z biblioteką miejską, a także spotkanie z artystą i pisarzem Panem Rochem Urbaniakiem, laureatem Grand Prix na 25 Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier Komputerowych w Łodzi za komiks: „Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści”.

   Pan Urbaniak opowiadał uczniom o swoich podróżach po świecie, zaginionych miastach, mitach i legendach, w których występują rozmaite smoki różniące się nieco wyglądem i przygodami, ale też mających ze sobą wiele podobieństw, pomimo innej kultury i tradycji danego kraju, czy regionu.

   Uczniowie naszej szkoły mieli też okazję zapoznać się z wystawą obrazów Pana Roch Urbaniaka, które, inspirowane były podróżami artysty, jego znajomością historii i kultury różnych krajów.

   Artysta zaprezentował nam także swoją książkę: „Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści.” 

Było to bardzo ciekawe spotkanie autorskie, inspirujące uczniów do aktywności i wypowiedzi, w której mogli się oni wykazać swoją znajomością na temat legend i kultur różnych krajów. Z drugiej strony mieli okazję zdobyć nową wiedzę na temat mitów i legend, zwł. o smokach i poznać także te dobre (np. w Chinach).

E. Grenda

powrót

LINKI