Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

Gminny Konkurs Recytatorski

27-02-2019

Prawda wygląda tak, że poezja, jako najdoskonalsza forma ludzkiej mowy, nie tylko przedstawia doświadczenie ludzkie w najbardziej zwięzły, skondensowany sposób, lecz również ustanawia najwyższy standard wszelkich poczynań językowych – zwłaszcza na papierze.

Josif BrodskiPochwała nudy

25 lutego w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze, które lubimy”.  Na zaproszenie organizatorek, pani Barbary Święcickiej oraz pani Bożeny Jakubaszek, przybyli reprezentanci z 11 szkół. Uczniowie recytowali ulubione utwory a oceniani byli w kategoriach: klasy I – III oraz IV – VIII. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji byli: Pan Jerzy Hałabuda – teatrolog, emerytowany pracownik UJ, emerytowany nauczyciel języka polskiego oraz Pan Dariusz Fijałkowski – historyk, poeta, pisarz, członek ZLP, laureat w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim na wiersz o tematyce górskiej, miłośnik turystyki i opiekun kół turystycznych. Uczestnicy konkursu prezentowali utwory m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Wisławy Szymborskiej. Podsumowując występy uczniów, jury zgodnie orzekło, że poziom recytacji był bardzo wyrównany, a o przewadze decydowały pojedyncze punkty. 

Oto osoby nagrodzone w kategorii klas młodszych: I miejsce – Wiktoria Robótka (Szkoła Podstawowa im. kpt. pil. Mieczysława Medweckiego w Morawicy), II – Martyna Kozioł (Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Piekarach) , III – Emilia Pyla (Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Piekarach), a wyróżnienie otrzymała Gabriela Moryś (Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Poniatowskiego w Mnikowie). W grupie klas IV – VIII zwyciężyła Wiktoria Owca (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Józefa w Kaszowie), II miejsce zajęła Anita Mroszczak (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Kaszowie),  III – Maja Lach (Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka w Czułowie), zaś wyróżniona została Wiktoria Pióro (Szkoła Podstawowa im. Antoniego Sewiołka w Czułowie). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.                                       

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego w Kryspinowie składa gorące podziękowania Wójtowi Gminy Liszki, Panu Pawłowi Misiowi, za objęcie honorowym patronatem tego konkursu oraz ufundowanie nagród dla uczestników. Dziękujemy serdecznie Panu Dariuszowi Fijałkowskiemu za obdarowanie laureatów tomikami swoich utworów oraz za pracę w gronie jurorów. Dziękujemy również wszystkim opiekunom uczniów – za okazanie im wsparcie oraz za troskę o wysoki poziom recytacji.

powrót

LINKI