Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

Nasze wędrowanie – Stare Wierchy

22-05-2019

20 maja starsi uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę po szlakach Beskidu. Opiekę nad roześmianą i ciekawą wrażeń młodzieżą sprawowali nauczyciele naszej szkoły: siostra Albertyna Kowal, pani Ewa Bieda, pani Barbara Święcicka i pan Dariusz Fijałkowski. Celem wyprawy były Stare Wierchy, ale po drodze uczniowie mogli poznawać ciekawostki związane z życiem i historią miejscowej ludności, zdobyć wiele cennych informacji związanych z Gorczańskim Parkiem Narodowym, nasycać wzrok pięknem wiosennej przyrody. Pan Dariusz Fijałkowski – przewodnik po górskich szlakach - barwnie i ciekawie, z pasją i dowcipem, posługując się gwarą góralską, oprowadzał ich i otwierał drzwi do zachwycającego świata przyrody. Przy schronisku na Starych Wierchach wszyscy rozpalili ognisko, upiekli sobie smaczne kiełbaski, by pokrzepieni mogli ruszyć w dalszą drogę. Nie brakowało zachwytów, śmiechu, dowcipów i popularnych piosenek biesiadnych. Zmęczeni, ale radośni uczestnicy wycieczki wrócili do domów, licząc na to, że to nieostatnia tego typu wyprawa. Szczególne podziękowania dla pana Dariusza Fijałkowskiego, który dzielił się swoją pasją i wiedzą oraz nauczycielom, pełniącym opiekę podczas tej udanej wyprawy.

powrót

LINKI