Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICAALMASPEI


http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

Dzień Językowy

23-09-2019

W PRZEDEDNIU EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

Już wkrótce, bo 26 września, obchodzić będziemy Europejski Dzień Języków, który świętuje się od  2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Naszą szkolną małą uroczystość językową poprzedziły lekcje niemieckiego i angielskiego, na których uczniowie prezentowali przygotowane w małych grupach plakaty dotyczące szeroko pojętej kultury krajów europejskich. Na języku niemieckim królowały oczywiście Niemcy, Austria i Szwajcaria, pojawił się też plakat o Lichtensteinie.

Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja uczniów z klasy VIII, podczas której jednej z grup udało się pobudzić wszystkie zmysły, a szczególnie smaku. Chyba nigdy jeszcze uczniowie z taką niecierpliwością nie czekali na język niemieckiJ. Ale cóż się tu dziwić, kiedy omawianiu przysmaków z krajów niemieckojęzycznych towarzyszył perfekcyjnie przygotowany catering ze słodkimi pysznościami, wśród których królował austriacki strudel z jabłkami, mus jogurtowy z syropem malinowym i drożdżowe bułeczki. Po prostu pycha – lecker – mniam...

Mogliśmy też pooglądać zabytki Berlina wydrukowane na drukarce 3D. Czego też ludzie nie wymyślą?!

A już w środę językowe potyczki podczas apelu. Zachęcamy tez do oglądania i czytania plakatów wykonanych przez wszystkie klasy starsze.

Więcej o Dniu Językowym na stronie:

https://edl.ecml.at/Home/tabid/1455/language/pl-PL/Default.aspx

 

 

R.G.

powrót

LINKI