Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA



ALMASPEI


http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

Europejski Dzień Językowy

26-09-2019

Europejski Dzień Językowy

25 września w Szkole Podstawowej w Kryspinowie już od rana rozbrzmiewał na korytarzach śpiew w różnych językach. Uczniowie i klasy były przystrojone flagami państw europejskich, a na gazetkach klasowych wywieszono podstawowe informacje o wylosowanych państwach europejskich. Jednym słowem Europejski Dzień Języków, którego organizatorem były panie: Marta Barroso, Ewa Bieda i Renata Galos. Klasy 1-3 przygotowywały pracę plastyczną -flagę wybranego kraju oraz piosenkę w języku obcym. Jury w składzie: pani Marta Barroso, pani Ewa Bieda oraz pani Renata Galos, przyznało nagrody i wyróżnienia najlepszym. Laur pierwszeństwa przypadł najstarszym czyli klasie 8, ale klasa 5 przegrała tylko 1 punktem, trzecie miejsce zajęła klasa 6a. W między klasowym przeglądzie piosenki klasy 1-3 zaprezentowały się i pokazały co potrafią. Występy klas 4-8  zapoczątkowały łamańce językowe - wszystkim bardzo się podobało jak kilku śmiałków czyta teksty, które przyprawiały o dreszcz słuchających, a oni radzili sobie z nimi prawie bez zająknięcia:)  Wszystkie klasy prezentowały zadania w bardzo ciekawy sposób i zaangażowały się w przygotowanie swoich zadań. Zaprezentowali scenki związane z wybitnymi postaciami i znane piosenki. Jury miało duży problem z wyborem najlepszych, w swojej ocenie kierowało się pomysłowością, estetyką oryginalnością i samodzielnością wykonania zadań przez uczniów. Niewątpliwie Europejski Dzień Języków wzbogacił wiedzę naszych uczniów a także zachęcił ich do dalszej nauki języków.

Wszystkim gratulujemy i w przyszłym roku również liczymy na super zabawę.

 

powrót

LINKI