Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICAALMASPEI


http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

PRELEKCJA NA TEMAT WARTOŚCI CZYTELNICTWA

15-10-2020

  Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy księgarza i miłośnika książek Pana Grzegorza Kulikowskiego. Przygotował on dla uczniów klasy VII a, VII b i VIII bardzo ciekawą prelekcję p.t.: ”Czytanie poszerza horyzonty”. Uczniowie wspólnie z Panem Grzegorzem wypowiadali się na ten temat. Według nich czytanie pozwala zdobyć wiedzę, rozwija wyobraźnię, kreatywność, inspiruje do działania.

  Czytamy po to, żebyśmy wiedzieli, co się z nami dzieje albo co się może stać. Jeżeli dużo czytamy potrafimy lepiej się wysłowić, pisać poprawnie pod względem stylistycznym i ortograficznym. Rozumiemy wagę pewnych słów, np. co to znaczy „przyjaźń”, „być człowiekiem honorowym”. Książka pozwala bronić prawdy, kształtuje charakter, poprawia pamięć. Dzięki książkom potrafimy zachować się etycznie, umiemy odróżnić dobro od zła, zająć właściwe stanowisko. Czytając redukujemy stres, co jest naukowo udowodnione. Książki uczą też wrażliwości i szybkiej reakcji na pewne sytuacje.

  Oto wybrane treści z tej bardzo ciekawej prelekcji, mającej na celu zachęcenie naszych uczniów do czytania, które w dobie obecnej komputeryzacji bywa niekiedy, niestety niedoceniane.

 

powrót

LINKI