Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICAALMASPEI


http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

04-01-2021

Miło nam poinformować, że biblioteka w naszej szkole realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.  W ramach tego programu, dotyczącego  wspierania w latach  2016-2020 organów  prowadzących  szkoły oraz  biblioteki  pedagogiczne w zakresie  rozwijania  zainteresowań  uczniów przez  promocję   i wspieranie  czytelnictwa dzieci i młodzieży,  w tym zakup  nowości  wydawniczych, biblioteka naszej  szkoły  otrzymała w minionym roku środki  finansowe  na zakup  książek. Środki te pozwoliły na wzbogacenie księgozbioru biblioteki  o 741 książek o wartości 15 000 zł , z czego 17% stanowią lektury szkolne, a pozostałe książki to nowości wydawnicze i bestsellery. Są wśród nich serie wydawnicze: „Zaopiekuj się mną”, Moi bohaterowie”, „Jak to działa”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Zwiadowcy”, "Dziennik Cwaniaczka”(zwłaszcza dla chłopców). Z myślą o dzieciach słabo widzących i najmłodszych zaczynających czytać w ramach programu zakupiono książki pisane dużą czcionką z przewagą ilustracji oraz książki poruszające problemy integracji, tolerancji, wyrozumiałości i pomocy innym np.: „Bajki terapeutyczne”(B. Stańczyk) seria SAMI CZYTAMY. Przykładem książek obyczajowych są: „Pozłacana rybka”(B. Kosmowska),”Mój kumpel Jeremi (E. Martynkien),”Tomek Łebski” (Pichon Liz), „Bazanek i szczerbaty uśmiech” (Krauze M.), „Awaria” (Wachowiak J.), „Tajemnica Profesora w meloniku”. Spośród książek przygodowo-podróżniczych wymienić należy: „Pax”(S. Pennypacker), czy też: „Hulajnogą przez smoczą wyspę” (D. Wieczorkiewicz).Fantastykę znaleźć możemy np. w „Selfie ze stolemem”(K. Kochański). Duży zbiór zawierają książki historyczno-przygodowe, np.: „Mówcie mi Bezprym” (G. Bąkiewicz), seria A TO HISTORIA(„Od morza do morza”, „Piastowskie orły”, autorstwa G. Bąkiewicz, K. Szymeczko, „Z bożej łaski Jadwiga, król”. Z. Orlińskie, „Kroniki Archeo” (A. Stelmaszyk).Inne książki to np. „Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku” (B. Ostrowicki) „Bajki/wiersze logopedyczne”, „Bajki uśmiechajki”, seria „Filipek i ….”, ”Minecraft, cudowne historie”. Listę zakupionych książek zamykają lektury, np. „Feliks, Net i Nika” (R. Kosik), „Kamienie na szaniec”  (K, Kamiński) i inne.

Jak widać oferta zakupionych pozycji jest bardzo bogata i zapewne każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Zachęcamy do czytania!

Bibliotekarka: Elżbieta Grenda

powrót

LINKI