Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICAALMASPEI


http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

Szkolny Konkurs Mitologiczny

29-04-2021

Dnia 21.04.2021 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny. Przystąpiło do niego 22 uczniów z klasy V-10, VI-7, VII a-2, VIIb-3. 

Test przygotowany przez panie: Agnieszkę Sikorę i Urszulę Skołyszewską składał się z 13 zadań dotyczących znajomości mitologii greckiej. Należało wykazać się wiedzą o bogach, herosach i ich przygodach. 

Oprócz typowych pytań wielokrotnego wyboru były zadania otwarte, które nie sprawiły większych trudności uczestnikom konkursu. 

Największą liczbę punktów zdobyła uczennica klasy V Zofia Wąsik i zajęła I miejsce. II miejsce przypadło Magdalenie Mazur. Na III miejscu uplasowali się: Amelia Ślęczka i Oskar Sawow.  

Na wyróżnienie zasłużyli: Maja Wójcik z klasy VI oraz Stanisław Danisz z klasy VII a. 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy przystąpili do rywalizacji. Mamy nadzieję, że mity greckie nadal będą zgłębiane przez uczniów, gdyż mitologia jest niewyczerpaną skarbnicą wiedzy na temat natury człowieka, motywów, symboli i tematów.

powrót

LINKI