Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png


Strona główna

O PRZEDSZKOLU -> Aktualności

Dzień chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki

wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki,

złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.


"Kto soki pije, ten długo żyje!"


Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. 
Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów.
Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie...
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

II miejsce dla Kryspinowskich Rokiczanek!

W dniu 12.05.2017r. uczniowie z grupy Kangurki i Tygryski jako wspólny zespół „Rokiczanki Kryspinowskie” wzięły udział w Gminnym Konkursie Tańców i Przyśpiewek Regionalnych „ Na ludowo przez Polskę”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie z Filią w Mnikowie.

Podczas udziału dzieci zaprezentowały przyśpiewkę i taniec z regionu lubelskiego. Zatańczyły taniec – poleczkę do piosenki „W moim ogródecku” oraz  przyśpiewkę „Lipka”wykorzystując przy tym zdolności małego przyszłego muzyka, który towarzyszył nam swoją grą na skrzypcach. Oprócz zdolności tanecznych i muzycznych, dzieci zaprezentowały pięknie wykonane stroje reprezentując regionalny strój lubelski. W miłym zaskoczeniu udało nam się zająć II miejsce.

Dla dzieci było to fantastyczne i pełne radości doświadczenie, a wynikiem tego są efekty wkładu pracy zarówno dla uczniów jak i dla Pań z oddziału przedszkolnego Pani Karoliny Ludwikowskiej i Pani Justyny Kuciel. 

                                   Dziękujemy J

 „TU I TAM ZIELEŃ DAJ,SZARO-BURE ZNIKNIE...”

Jak co roku przedszkolaki oraz uczniowie Naszej szkoły spotkali sie w barwnym korowodzie  przed szkołą z Marzanną na czele by powitać nową porę roku WIOSNĘ. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny, a my tego dnia chcieliśmy obudzić wiosnę.  Zgodnie z tradycją, aby pożegnać zimę spaliliśmy naszą  pięknie wykonaną Marzannę, a podczas  rytuału spalania przedszkolaki  wraz z wszystkimi klasami  śpiewali piosenki wiosenne oraz wygłaszali hasła zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. Następnie wraz z piosenką wszyscy przemaszerowaliśmy wokół szkoły oraz złożyliśmy meldunek  pani Dyrektor o pożegnaniu Zimy ,a powitaniu Wiosny. W radosnych i wiosennych nastrojach powróciliśmy do szkoły. 


BĄDŹ BEZPIECZNY

WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU

W dniu 14.03.2017r. Nasze przedszkole odwiedziły policjantki  z Komendy Miejskiej Policji z Krakowa. Panie przeprowadziły prelekcję oraz pokazały któtkie filmiki  na temat bezpieczeństwa, których celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj: 112 i 997. Policjantki uświadomiły przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Nauczyły sie również jak zachować bezpieczeństwo oraz sposobie zachowania się w momencie napotkania na psa – i dzieci w niesamowity sposób potrafiły zaprezentować jak potrafią się zwinąć w kłębek ....który piesek tylko powącha i odejdzie. W nagrodę za grzeczność i dobre zachowanie Panie policjantki obdarowały przedszkolaków upominkami w postaci odbitej własnej rączki na kartce z numerami alarmowymi,  odblaskami oraz pysznymi słodyczami. Dzieciaki dziękując za cenne rady wręczyły każdej pani laurkę. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc. DZIĘKUJEMY J


DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

8 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Chłopcy wykonali laurki dedykowane swoim koleżankom z grupy, w które włożyli  wiele pracy i zaangażowania. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

 


PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W środę dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Pani Ela  pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Odbyła się również pogadanka na temat prawidłowego zachowania się w bibliotece oraz dlaczego trzeba szanować książeczki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Eli, że niedługo znów ją odwiedzą.


OSTATKI U PRZEDSZKOLAKÓW
 
Nasze Żabki, Kangurki i Wesołe Tygryski świetnie bawiły się na balu karnawałowym.Królowały hity disco polo.Księżniczki i superbohaterowie ze wszystkich grup bardzo się zintegrowali podczas walca kotylionowego i wspólnych zabaw.Największą popularnością cieszyła się "foto-budka". Dużą atrakcją było malowanie twarzy, oraz słodki szwedzki stół. Ten bal nad bale na długo zapadnie nam w pamięci.

WALENTYNKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

14 lutego zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Święto Miłości. Każdy przedszkolak w tym dniu założył czerwony element ubioru oraz wykonaliśmy piękne prace związane z miłością. Oprócz tego w Naszej Szkole została specjalnie zorganizowana poczta walentynkowa do której uczniowie mogli wrzucać samodzielnie wykonane kartki walentynkowe. Walentynki zakończyliśmy wspólną zabawą przy dźwiękach muzyki.Dzień Babci i Dziadka w grupie Tygrysków i Kangurków


Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa

A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom 

Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień

I dużo radości!

Obchody Dnia Babci i Dziadka na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości naszego Przedszkola. Dzieci najlepiej jak tylko potrafiły wyraziły swoją miłość do dziadków poprzez prezentację przygotowanego występu. Przedstawienie odbyło się w stylu góralskim, którym towarzyszyły tańce, wiersze i piosenki. W oczach dziadków można było zaobserwować radość i wzruszenie, występ na pewno ocieplił serduszka wszystkich zebranych gości. Dzięki współpracy z rodzicami po występach dzielni artyści, w towarzystwie swoich kochanych babć i dziadków mogły posilić się pysznymi wypiekami i owocami. Dziadkowie wrócili tego dnia do domów z własnoręcznie przygotowanymi upominkami, w które dzieci włożyły dużo pracy, wysiłku i serca. 


K. Ludwikowska/ J. Kuciel


Dzień Babci i Dziadka

„Serdecznie witamy wspaniałych gości, wasza obecność to powód do radości"- takimi słowami Przedszkolaki przywitały swoich Dziadków podczas uroczystości z okazji ich święta. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji ich święta, dzieci z Przedszkola w Kryspinowie przygotowały jasełka. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali waystępy swoich wnucząt. Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu. Po występie artystycznym Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły im specjalnie przygotowane prezenty.

Dziękujemy Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu.

Mirosława Białkowska/Karolina Matys

 


Jasełka w grupie "Żabek"
 
 
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły rodziców  przygotowane przez przedszkolaków z grupy „Żabki” Jasełka. Dzieci w pięknych kostiumach oraz w świątecznej scenografii przedstawiły sceny narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, trzej królowie, pasterze, gwiazdki i anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Inscenizacja przeplatana była kolędami i pastorałkami. Jasełka przyniosły ogrom emocji zarówno widzom jak i dzieciom, których głębokie zaangażowanie uwidoczniło się szczególnie w sposobie odtwarzania betlejemskich scen. Występ przedszkolaków został ciepło przyjęty przez wszystkich i nagrodzony gromkimi brawami. Nad całością czuwały panie Mirosława Białkowska i Karolina Matys, które przygotowały dzieci do występu. Na zakończenie uroczystości odbył się wspólny słodki poczęstunek. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za zaangażowanie i małym aktorom za wzruszające chwile.
Karolina Matys/Mirosława Białkowska


„ Warsztaty dekorowania pierniczków”

W dniu 20.12.2016r. odbyły się w Naszej Szkole dla przedszkolaków warsztaty dekorowania i lukrowania pierniczków. Dzieci z pomocą mamy Pani Agnieszki Walczyk dekorowały pierniczki oraz wykonywały z nich reniferki, bałwanki oraz choinki. Grupa przedszkolna „Wesołe tygryski” wykazała się twórczą i plastyczna wyobraźnią. Warsztaty przebiegły w bardzo miłej i smakowitej atmosferze . A pierniczki pozostaną do wigilii klasowej.

Justyna Kuciel


Radosne Oczekiwanie 2016

W tym roku Nasze przedszkolaki zaprezentowały przygotowaną kolędę w Szkole Podstawowej w Kaszowie Nr 2 , gdzie odbyło się już XV - jubileuszowe spotkanie  „Radosnego Oczekiwania”. Wspólnie dwie grupy przedszkolne z Naszej Szkoły „Wesołe Tygryski”  i „ Kangurki” zaśpiewały  kolędę „Złotą Jerozolimę” , a w rytm refrenu aniołki ubrane w białe sukienki zatańczyły piękny taniec. Oprócz wspólnego kolędowania, zobaczyliśmy atrakcyjną niespodziankę przygotowaną dla dzieci jaką był pokaz żonglerki wykonany przez Mikołaja. Była to świetna zabawa dla naszych najmłodszych widzów. Po pokazie wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane słodkim poczęstunkiem, ale również nagrodzone wielkimi brawami i wspaniałymi nagrodami. Było to bardzo miłe spotkanie, przy którym mogliśmy wspólnie pokolędować i cieszyć się radosną chwilą przygotowującą  Nas do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt

Justyna Kuciel/ Karolina Ludwikowska

 
 
„ Dzień trochę inny niż wszystkie”

Dnia 7 grudnia w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Dokładnie o godzinie 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się drogą ewakuacyjną do bezpiecznego miejsca poza budynkiem szkolnym. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale szkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem szkolnym czekała na dzieci miła niespodzianka - samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt. Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

Karolina Ludwikowska

 

 

Wizyta Mikołaja 
 
 

Szóstego grudnia odwiedził nas wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię, jego dobroć okazywaną m.in. poprzez obdarowywanie prezentami ludzi, w szczególności dzieci.

Mikołaj został powitany przez wszystkie dzieci piosenką. Każda grupa wybrała inną piosenkę: Żabki zaśpiewały o „Mikołaju w czerwonej czapeczce”, Kangurki zaśpiewały o „Mikołaju, który się zbliża” natomiast Tygryski o „Mikołaju, który pędzi do dzieci”.

Po przywitaniu nastąpił długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami. Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków. 

Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy!

Karolina Matys/Mirosława Białkowska


Bądź bezpieczny – wizyta policjantów w naszej szkole 

W dniu 1.12.2016r. naszą szkołę odwiedzili Policjanci z Komisariatu z Zabierzowa. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków oraz uczniów szkoły. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj. 112 i 997. Policjanci uświadomili uczniów o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Na zakończenie spotkania Panowie obdarowali upominkami w postaci odblasków, a przedszkolaki oraz uczniowie szkoły dziękując za cenne rady wręczyły dyplom. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

                                                                                                  Dziękujemy

                                                                                               Uczniowie i Nauczyciele Szkoły


" Nikt nie jest lepszy od nikogo"

W dniu 01.12.2016 r. w grupie przedszkolnej „ Kangurki” odbyły się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w ramach edukacji włączającej. Zajęcia ukierunkowane były na kształtowanie postaw społeczno – moralnych tj. przyjaźń, tolerancja, życzliwość i równość. Pierwszym etapem było zapoznanie dzieci z fragmentami opowiadania M. Musierowicz „ Kredki” oraz O. Nosalskiego „ Czy balonik to mój bliźni?”. Następnie odbyła się pogadanka na temat bohaterów oraz ich zachowań. Celem głównym zajęć było uwrażliwienie przedszkolaków na potrzeby innych oraz zachęcenie do niesienia pomocy w różnych sytuacjach. Hasłem przewodnim dyskusji był cytat „ Nikt nie jest lepszy od nikogo” odnoszący się do tolerancji i empatii. Na zakończenie dzieci wykonały plakat odbijając swoje dłonie na znak przyjaźni, akceptacji i szacunku wobec innych. 

Karolina Ludwikowska/ Katarzyna Starek
Przedszkolaki karmią ptaki

Zima to pora roku, w której zwierzęta mają kłopoty ze znalezieniem pożywienia. Dzieci w Przedszkolu w Kryspinowie wiedzą o tym i pamiętają o dokarmianiu ptaków.

Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki i same gromadziły ziarna, nasiona i okruszki chleba. Z niecierpliwością czekały na chłodne, zimowe dni, by przygotować "ptasią stołówkę". Dzieci wybrały się na zimowe spacery, aby uzupełnić zapasy w karmniku zamieszczonym w ogrodzie. Ptaki przylatują do karmnika całymi rodzinami, a obserwowanie ich pozwala dzieciom zapoznać się z ich wyglądem, upierzeniem, zachowaniem i odżywianiem.

Opieka nad zwierzętami kształtuje u dzieci gotowość działania na r

LINKI