Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png


Strona główna

O PRZEDSZKOLU -> Aktualności

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami dzieci przedszkolnych odbędzie się w dniu 30.08.2018r. o godzinie 17.00.

Temat zebrania:

1. Sprawy organizacyjne.

2. Wykaz podręczników i kart pracy na rok szkolny 2018/2019.

Gminny Turniej Sportowy 

8 czerwca w Szkole Podstawowej w Piekarach odbył się Gminny Turniej Sportowy w którym uczestniczyło kilka szkół z naszej gminy. Turniej skierowany był dla dzieci 6- letnich z oddziałów przedszkolnych. Oprócz wielu rozgrywek sportowych na które dzieci przygotowywały się przez dłuższy czas, miały również zaprezentować plakaty promujące sport i zdrowie. Nasze dzieci bardzo dobrze wypadły i miały bardzo ładne czasy w wielu rozgrywkach. A najważniejsze że była to dla nich świetna zabawa podczas której uczyli się  współpracy w grupie. Nie obeszło się także bez nutki zdrowej rywalizacji pomiędzy zespołami z innych szkół. Na koniec przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek oraz wspaniałe nagrody które wręczał Pan Wójt - Paweł Miś. 

DZIEŃ MAMY I TATY

Dnia 25 maja wszytskie grupy przedszkolne uroczyście świętowały ważny dla wszytskich Dzień Mamy i Taty. Każda z grup z osobna przygotowała przedstawienie dla swoich rodziców. Wszytskie przedszkolaki zarówno „Wesołe Zajączki”, „Mądre Sówki” jak i „Sprytne Wiewiórki” zaprenetowały się pięknie z wyrecytowanymi wierszami, śpiewanymi piosenkami oraz nowoczesnymi tańcami.Po występach przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty, a następnie wspólnie udaliśmy się na przygotowany poczęstunek, aby uczcić ten wspaniały dzień. 

„ Star dance” i „ Kryspinowskie Rokiczanki” laureatami konkursu tanecznego     „ Zwierzynieckie debiuty”     

W miniony poniedziałek 23 kwietnia, uczennice ze Szkolnego Zespołu Tanecznego „ Star dance” w Kryspinowie, a także dziewczynki z naszego oddziału przedszkolnego wzięły udział w konkursie wokalno – tanecznym „ Zwierzynieckie debiuty”. Konkurs organizowany był przez Klub Kultury Przegorzały – filię Centrum Kultury „ Dworek Białoprądnicki”. Nasze dzieci uczestniczyły w dwóch kategoriach form tanecznych: I – 3-6 lat oraz II – 7-12 lat.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że obie grupy zostały laureatami tegorocznego konkursu !  Dzieci ze szkolnego zespołu  „ Star dance” otrzymały I miejsce za wspaniale zatańczony taniec nowoczesny.  Natomiast II miejsce należało do naszych przedszkolaków, które pod nazwą „ Kryspinowskie Rokiczanki” zaprezentowały taniec ludowy.  Oba zespoły zostały przygotowane przez panią Karolinę Ludwikowską.

 Bardzo się cieszymy, że dzieci pokazały wspaniały poziom tańca i uzyskały tak wysokie noty od jury. Jest to duże osiągnięcie dla naszych wychowanków, a także wspaniałe doświadczenie, które na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.  Gratulujemy i życzymy więcej takich sukcesów! 


GMINNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI

20 marca odbył się Gminny Przegląd Recytatorski organizowany w Szkole Podstawowej w Liszkach. Hasło przewodnie spotkania brzmiało: „ Wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki” i właśnie o tej tematyce dzieci prezentowały swoje wiersze. Nasze przedszkole reprezentowała dwójka dzieci z oddziału 6 – latków: Sara Lipiarz , która przedstawiła wiersz A. Borowieckiej „ Zoo w deszczu” oraz Mateusz Pipień z wierszem J. Brzechwy „ Żaba”. Spotkanie oddziałów przedszkolnych było bardzo przyjemne i ciekawe. Przedszkolaki mogły sprawdzić się występując dla szerokiego grona publiczności oraz wysłuchać wierszy innych kolegów i koleżanek. Spotkanie zakończyło się wręczaniem nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników i oczywiście dużymi brawami. Na koniec dzieci miały zorganizowany  słodki poczęstunek. Dziękujemy organizatorom i życzymy naszym przedszkolakom więcej takich występów.

 Karolina Ludwikowska


DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU 

             Dzień ten  „zakwitł” wokół kwiatami, miłymi słowami, uczuciami wdzięczności i szacunku, uśmiechami. W przedszkolnych salach zaś panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój. Wszystko to dzięki chłopcom, którzy 8 marca nie zapomnieli o koleżankach i paniach z przedszkola. Wszystkie otrzymałyśmy najserdeczniejsze życzenia oraz piękne tulipany. Chłopcy, jak na prawdziwych dżentelmenów przystało, byli tego dnia wyjątkowo uprzejmi, uczynni i sympatyczni. Starali się wyręczać dziewczynki w porządkowaniu sali po zabawie, pilnowali, by były pierwsze w łazience czy na stołówce. Święto było okazją do rozmów z dziećmi o roli kobiet w ich życiu- o mamusiach, babciach, siostrach, koleżankach, paniach z otoczenia. Dzieci przygotowały samodzielnie laurki dla wszystkich dziewczynek w klasie.

 Dziękujemy Wam Kochani za życzenia, kwiaty, słodkie niespodzianki i promienny uśmiech. Wspólne przeżywanie takich wyjątkowych chwil daje wszystkim wiele radości- dlatego warto świętować!

Wychowawczynie 


Dzień Babci i Dziadka

 "Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie" - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane  ze Świętem Babci i Dziadka, które odbywały się w naszym przedszkolu 26 stycznia 2018 r.

Na uroczystość przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie  ze swoimi paniami.  Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.

Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

wychowawczynie

  

  

Bal Karnawałowy

W dniu 8.02.2018r. odbył się w Naszych grupach Bal Karnawałowy.W tym właśnie dniu do „Wesołych Zajączków”, „Sprytnych Wiewiórek” oraz „Mądrych Sówek” zawitał teatrzyk  „Baśniowa kapeła”. Teatrzyk zaprezentował przedstawienie pt. „Zosia i sukienka księżniczki”, który oczarował nasze kochane przedszkolaki wspaniałym występem oraz piosenkami. Do rytmicznej muzyki granej przez zespół, dzieci wraz z swoimi wychowawczyniami bawili się wyśmienicie, jak na prawdziwym Zaczarowanym Bajkowym Balu.Po tańcach oraz po zaprezentowaniu swoich stroi, wszystkie grupy przedszkolaków kosztowały smakowite pączki – „BO JAK TO  TŁUSTY CZWARTEK , PĄCZUSIA ZJEŚĆ WARTO...”


Radosne Oczekiwanie 2017

W tym roku Nasze przedszkolaki zaprezentowały przygotowaną pastorałkę w Szkole Podstawowej w Jeziorzanach , gdzie odbyło się już XVI - jubileuszowe spotkanie  o nazwie „ Radosne Oczekiwanie”.         Grupa 6 – latków „ Sprytne wiewiórki”   zaśpiewały mało znaną, ale piękną pastorałkę o nazwie „ Szczęśliwych dni” do której miały przygotowaną improwizację ruchową. Było to wspaniałe przeżycie i świetna zabawa dla naszych przedszkolaków, które mogły również poczuć się jak widzowie i obejrzeć prezentacje dzieci z innych szkół.  Po pokazie wszystkie dzieci zostały poczęstowane słodkim poczęstunkiem oraz nagrodzone wielkimi brawami i wspaniałymi nagrodami.

Było to bardzo miłe spotkanie, przy którym mogliśmy wspólnie  pokolędować i cieszyć się radosną chwilą przygotowującą  nas do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Karolina LudwikowskaWizyta Św. Mikołaja w naszym przedszkolu !

        Najbardziej oczekiwany przez nas wszystkich, dzieci, ale i również dorosłych gość przybył do naszego przedszkola już 5 grudnia  Św. Mikołaj. To znak dla nas, że byliśmy bardzo grzeczni, skoro tak szybko do nas przyjechał. Czas oczekiwania ogromnie wszystkim się dłużył, a w dodatku trzeba było być wyjątkowo grzecznym, bo przecież niegrzeczni prezentów nie dostają!!!

Spotkania odbywały się w grupach w atmosferze doskonałej zabawy. Dzieci rozmawiały z Mikołajem, odpowiadały na pytania gościa i śpiewały piosenki.

      Dla utrwalenia tego jakże emocjonującego wydarzenia wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. 
        Serdecznie dziękujemy Św. Mikołaju i zapraszamy już za rok.

 

Andrzejkowy bal przebierańców 

Dnia 30 listopada  w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa. Tego dnia wszystkie dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach.  Swoją przyszłość odkrywały  losując przedmioty, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły z butów, przebijały igłą serduszka z imionami a także przy pomocy ,,czarodziejskiej butelki ” dowiadywały się , co czeka  je w przyszłości. Nie zabrakło również konkursów, tańców, pląsów i zabaw przy muzyce. Słodki poczęstunek oraz wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

Próbna ewakuacja w naszej szkole 

Dnia 28 listopada  w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
Dokładnie o godzinie 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się drogą ewakuacyjną do bezpiecznego miejsca poza budynkiem szkolnym.  W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz wszyscy inni którzy przebywali w danym momencie na terenie szkoły. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje.


  Światowy dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu 

W dniu 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Na podsumowanie tego atrakcyjnego dnia dzieci otrzymały medale z misiem. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 


   Ach ta Pippi!

13 listopada 2017 r. dzieci z grup "Mądre Sówki" i „Sprytne Wiewiórki" udały się do Krakowa na spektakl teatralny "Ach ta Pippi" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy śledziły przygodę odważnej, silnej, rudej dziewczynki, która miała ogromną fantazję i mnóstwo pomysłów. Dzieci miały okazję przekonać się jak ważna jest tolerancja i prawdziwa przyjaźń. Przedstawienie przeplatane było wesołymi piosenkami, a dzięki kolorowym projekcjom multimedialnym mogliśmy się znaleźć w krótkim czasie w wielu miejscach. Dzieci pełne radości i pozytywnej energii wróciły do przedszkola. Zachęcamy rodziców do kontynuacji takiej formy rozrywki i kultury ze swoimi dziećmi.

                                                                            Karolina Matys, Karolina Ludwikowska

 


 
Pyszna i zdrowa sałatka owocowa
 
Sezon na pyszne jesienne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce - nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim - zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Kiedy nasze rączki były już czyste, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i ... degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie - nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego ze sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.
 
Karolina Matys
 
 
Wioska Indiańska - wycieczka Sówek i Wiewióreczek

12 października 2017 r. "Mądre Sówki" oraz "Sprytne Wiewiórki" wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do wioski indiańskiej. Długo zastanawialiśmy się, czy deszcz nie pokrzyżuje nam planów, ale jak się okazało niepotrzebnie. Wioska Indiańska zrobiła na nas ogromne wrażenie. Przede wszystkim rozstawione indiańskie namioty, które nazywają się tipi. Pan przewodnik, ubrany w strój indiański, pokazywał dzieciom różne przedmioty codziennego użytku i opowiadał o ich przeznaczeniu. Widzieliśmy wierną replikę strojów indiańskich, tomahawki, noże, torby z surowej skóry, pióropusze, etniczne instrumenty oraz wiele innych przedmiotów. Oprócz zwiedzania tipi na dzieci czekały również inne atrakcje. Wszystkie miały możliwość strzelania z prawdziwego łuku do tarczy, dzieci chodziły po równoważni zwanej "Równoważnią Soszonów" i brały udział w zawodach. Przepiękne miejsce, otoczone dużą ilością drzew, zachęcało nasze dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. A jak pysznie smakowała wtedy kiełbaska prosto z ogniska.... Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale zadowoleni, musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce i wracać do przedszkola. Na pamiątkę zostały nam piękne wspomnienia i wyjątkowe zdjęcia.

Karolina Matys, Karolina Ludwikowska

 

Dzień chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki

wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki,

złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.


"Kto soki pije, ten długo żyje!"


Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. 
Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów.
Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie...
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

II miejsce dla Kryspinowskich Rokiczanek!

W dniu 12.05.2017r. uczniowie z grupy Kangurki i Tygryski jako wspólny zespół „Rokiczanki Kryspinowskie” wzięły udział w Gminnym Konkursie Tańców i Przyśpiewek Regionalnych „ Na ludowo przez Polskę”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie z Filią w Mnikowie.

Podczas udziału dzieci zaprezentowały przyśpiewkę i taniec z regionu lubelskiego. Zatańczyły taniec – poleczkę do piosenki „W moim ogródecku” oraz  przyśpiewkę „Lipka”wykorzystując przy tym zdolności małego przyszłego muzyka, który towarzyszył nam swoją grą na skrzypcach. Oprócz zdolności tanecznych i muzycznych, dzieci zaprezentowały pięknie wykonane stroje reprezentując regionalny strój lubelski. W miłym zaskoczeniu udało nam się zająć II miejsce.

Dla dzieci było to fantastyczne i pełne radości doświadczenie, a wynikiem tego są efekty wkładu pracy zarówno dla uczniów jak i dla Pań z oddziału przedszkolnego Pani Karoliny Ludwikowskiej i Pani Justyny Kuciel. 

                                   Dziękujemy J

 „TU I TAM ZIELEŃ DAJ,SZARO-BURE ZNIKNIE...”

Jak co roku przedszkolaki oraz uczniowie Naszej szkoły spotkali sie w barwnym korowodzie  przed szkołą z Marzanną na czele by powitać nową porę roku WIOSNĘ. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny, a my tego dnia chcieliśmy obudzić wiosnę.  Zgodnie z tradycją, aby pożegnać zimę spaliliśmy naszą  pięknie wykonaną Marzannę, a podczas  rytuału spalania przedszkolaki  wraz z wszystkimi klasami  śpiewali piosenki wiosenne oraz wygłaszali hasła zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. Następnie wraz z piosenką wszyscy przemaszerowaliśmy wokół szkoły oraz złożyliśmy meldunek  pani Dyrektor o pożegnaniu Zimy ,a powitaniu Wiosny. W radosnych i wiosennych nastrojach powróciliśmy do szkoły. 


BĄDŹ BEZPIECZNY

WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU

W dniu 14.03.2017r. Nasze przedszkole odwiedziły policjantki  z Komendy Miejskiej Policji z Krakowa. Panie przeprowadziły prelekcję oraz pokazały któtkie filmiki  na temat bezpieczeństwa, których celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj: 112 i 997. Policjantki uświadomiły przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Nauczyły sie również jak zachować bezpieczeństwo oraz sposobie zachowania się w momencie napotkania na psa – i dzieci w niesamowity sposób potrafiły zaprezentować jak potrafią się zwinąć w kłębek ....który piesek tylko powącha i odejdzie. W nagrodę za grzeczność i dobre zachowanie Panie policjantki obdarowały przedszkolaków upominkami w postaci odbitej własnej rączki na kartce z numerami alarmowymi,  odblaskami oraz pysznymi słodyczami. Dzieciaki dziękując za cenne rady wręczyły każdej pani laurkę. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc. DZIĘKUJEMY J


DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

8 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Chłopcy wykonali laurki dedykowane swoim koleżankom z grupy, w które włożyli  wiele pracy i zaangażowania. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

 


PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W środę dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Pani Ela  pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Odbyła się również pogadanka na temat prawidłowego zachowania się w bibliotece oraz dlaczego trzeba szanować książeczki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Eli, że niedługo znów ją odwiedzą.


OSTATKI U PRZEDSZKOLAKÓW
 
Nasze Żabki, Kangurki i Wesołe Tygryski świetnie bawiły się na balu karnawałowym.Królowały hity disco polo.Księżniczki i superbohaterowie ze wszystkich grup bardzo się zintegrowali podczas walca kotylionowego i wspólnych zabaw.Największą popularnością cieszyła się "foto-budka". Dużą atrakcją było malowanie twarzy, oraz słodki szwedzki stół. Ten bal nad bale na długo zapadnie nam w pamięci.

WALENTYNKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

LINKI