Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICAALMASPEI


http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

O PRZEDSZKOLU -> Aktualności

Pasowanie na Przedszkolaka

To ważne wydarzenie w grupie Pszczółek miało miejsce 8 listopada 2019r. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci  a następnie małe Pszczółeczki zaprezentowały przygotowane piosenki oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor . Grupy starsze Biedronki, Tygryski i Smerfusie powitały swoich młodszych kolegów i złożyli im życzenia. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Ekoludek- konkurs plastyczny

W październiku w przedszkolu odbył się konkurs plastyczny "EKOLUDEK". Zadaniem dzieci było zbudowanie ludzika z surowców wtórnych, który będzie promował ich powtórne wykorzystanie. Jury konkursowe miało naprawdę trudne zadanie, ponieważ napłynęło dużo prac, które okazały się niezwykle pomysłowe. Przedszkolaki spisały się wspaniale pokazując, że dbanie o środowisko jest nie tylko ważne, ale może też być dobrą zabawą. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek, a zwycięskie prace zostały nagrodzone grami edukacyjnymi.

I. Bartosik-Gnyś

Próbna ewakuacja

W  październiku została w naszej szkole przeprowadzona próbna ewakuacja szkoły. Jej celem było przypomnienie procedur postępowania na wypadek różnego rodzaju zagrożeń.Ćwiczenia zostały zaplanowane wspólnie z miejscową jednostką OSP, która bardzo sprawnie przeprowadziła cały proces ewakuacji. Po powrocie do szkoły uczniowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których ratownicy uczyli dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy.

Święto Ziemniaka

22 października uczniowie naszej szkoły obchodzili Święto Ziemniaka. Starsi koledzy zaprezentowali przedstawienie o ziemniaku. Zapoznali  wszystkich z pochodzeniem tego warzywa, jego wartościach odżywczych, nazwy w gwarze. Na koniec zaśpiewali piosenkę o ziemniaku.Cały dzień można było zakupić potrawy z ziemniaka w wykonaniu uczniów i rodziców każdej klasy. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na klasowe pieniądze.

Spotkanie z Misjonarkami

Do naszej szkoły zawitali niezwykli goście.  Były to siostry ze Zgromadzenia Sióstr Klawerianek z Nigerii. Pokazały nam życie dzieci w Afryce, opowiadały o kulturze, tradycjach i edukacji nigeryjskich dzieci. Uczniowie mieli okazję zobaczyć a nawet przymierzyć oryginalne stroje afrykańskie. Uczyli się słów i nawet piosenek w języku igbo.

Misiowy wolontariat

Misiowy wolontariat to kolejny moduł ogólnopolskiej akcji "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Smerfy wraz z paniami i misiem Franiem zorganizowali zbiórkę artykułów szkolnych do domów dziecka na Ukrainie. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebraliśmy sporą ilość zeszytów, piórników, plecaków i innych potrzebnych rzeczy do szkoły.Składam serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom oraz dzieciom z całej szkoły za przyłączenie się do akcji.

Irena Steczko

Wioski Świata - wycieczka

W piękny, słoneczny poranek wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata w Krakowie. Zaczęliśmy wyprawę  od warsztatów i przenieśliśmy się do Afryki, gdzie odkryliśmy ghańską wioskę oraz poznaliśmy afrykańskich wojowników.Mogliśmy zobaczyć niesamowite zabawki zrobione przez dzieci w Afryce – ich wyobraźnia chyba nie ma końca! Na dużym obszarze dzieci mogły zobaczyć także jurtę mongolską, igloo, indyjskie tipi oraz peruwiańską chatę. Park jest niepowtarzalnym miejscem stworzonym, aby uwrażliwić zwiedzających na los mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata. Wszyscy doskonale się bawili. Była to fascynująca i bardzo pouczająca wyprawa.

I.S

Owocowy zawrót głowy

"Jesienią, jesienią sady się rumienią...". Każdy przedszkolak już wie jak ważne są dla nas owoce, nie tylko dlatego, że są smaczne i zdrowe ale przede wszystkim zawierają dużo witamin. Do czego wykorzystaliśmy owoce? Upiekliśmy pyszną szarlotkę, której zapach roznosił się po całej szkole, zrobiliśmy wspaniałą sałatkę owocową a nawet wypiliśmy sok jabłkowo-marchewkowy, który wykonaliśmy sami. Był to smakowity tydzień, a kto nas odwiedził ten skosztował naszych smakołyków.

I.S 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 wrzesień był bardzo ważnym dniem w naszej szkole. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zostały zaproszone przez Panią Dyrektor na uroczysty apel.A wszystko to za sprawą ważnego dnia- święta wszystkich przedszkolaków. Pani Dyrektor przeczytała nam życzenia od Pana Wójta.  Otrzymaliśmy słodki poczęstunek i wszyscy uczniowieod pierwszej do ósmej klasy bili nam brawa. Była to dla nas bardzo podniosła chwila! A potem? Zabawy, konkursy a nawet kino z popcornem!Każda Pszczółka, Biedronka, Tygrysek i Smerfuś otrzymali od swoich pań Medal Przedszkolaka.Był to fantastyczny dzień!

Irena Steczko

 

ZMISIOWANE PRZEDSZKOLAKI.

Dzieci z grupy Smerfów przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Mały miś w świecie wielkiej literatury".Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród małych dzieci.Naszym misiem jest prześliczny Franio. To on będzie podróżował razem ze swoim dzienniczkiem do przedszkolaków ze smerfnej zerówki.  W każdym domu przeczytana zostanie dla niego bajeczka lub krótkie opowiadanie przez osobę dorosłą, a każde dziecko zrobi dla niego najpiękniejszy obrazek. To wszystko zostanie udokumentowane w dzienniczku.W szkole Frankowi i Smerfusiom czytać będą nauczyciele, pracownicy szkoły, oraz rodzice. Mamy nadzieję, że projekt ten rozbudzi pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań. 

Irena Steczko

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

w Szkole Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego

w Kryspinowie

odbędzie się 2 września 2019r.

o godz.9.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym w Liszkach;

o godz.10.00 uroczyste powitanie przez Panią Dyrektor,

nauczycieli, rodziców, dzieci z oddziałów przedszkolnych,

oraz uczniów klas I-VIII w holu szkoły;

ok.godz.10.30 spotkanie z wychowawcami w klasach.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz opiekuńcze

we wszystkich oddziałach przedszkolnych

oraz w klasach I-VIII rozpoczynamy od 3 września.

 

LINKI