Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png


Strona główna

O PRZEDSZKOLU -> Aktualności

Bal Karnawałowy

W dniu 8.02.2018r. odbył się w Naszych grupach Bal Karnawałowy.W tym właśnie dniu do „Wesołych Zajączków”, „Sprytnych Wiewiórek” oraz „Mądrych Sówek” zawitał teatrzyk  „Baśniowa kapeła”. Teatrzyk zaprezentował przedstawienie pt. „Zosia i sukienka księżniczki”, który oczarował nasze kochane przedszkolaki wspaniałym występem oraz piosenkami. Do rytmicznej muzyki granej przez zespół, dzieci wraz z swoimi wychowawczyniami bawili się wyśmienicie, jak na prawdziwym Zaczarowanym Bajkowym Balu.Po tańcach oraz po zaprezentowaniu swoich stroi, wszystkie grupy przedszkolaków kosztowały smakowite pączki – „BO JAK TO  TŁUSTY CZWARTEK , PĄCZUSIA ZJEŚĆ WARTO...”


Radosne Oczekiwanie 2017

W tym roku Nasze przedszkolaki zaprezentowały przygotowaną pastorałkę w Szkole Podstawowej w Jeziorzanach , gdzie odbyło się już XVI - jubileuszowe spotkanie  o nazwie „ Radosne Oczekiwanie”.         Grupa 6 – latków „ Sprytne wiewiórki”   zaśpiewały mało znaną, ale piękną pastorałkę o nazwie „ Szczęśliwych dni” do której miały przygotowaną improwizację ruchową. Było to wspaniałe przeżycie i świetna zabawa dla naszych przedszkolaków, które mogły również poczuć się jak widzowie i obejrzeć prezentacje dzieci z innych szkół.  Po pokazie wszystkie dzieci zostały poczęstowane słodkim poczęstunkiem oraz nagrodzone wielkimi brawami i wspaniałymi nagrodami.

Było to bardzo miłe spotkanie, przy którym mogliśmy wspólnie  pokolędować i cieszyć się radosną chwilą przygotowującą  nas do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Karolina LudwikowskaWizyta Św. Mikołaja w naszym przedszkolu !

        Najbardziej oczekiwany przez nas wszystkich, dzieci, ale i również dorosłych gość przybył do naszego przedszkola już 5 grudnia  Św. Mikołaj. To znak dla nas, że byliśmy bardzo grzeczni, skoro tak szybko do nas przyjechał. Czas oczekiwania ogromnie wszystkim się dłużył, a w dodatku trzeba było być wyjątkowo grzecznym, bo przecież niegrzeczni prezentów nie dostają!!!

Spotkania odbywały się w grupach w atmosferze doskonałej zabawy. Dzieci rozmawiały z Mikołajem, odpowiadały na pytania gościa i śpiewały piosenki.

      Dla utrwalenia tego jakże emocjonującego wydarzenia wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. 
        Serdecznie dziękujemy Św. Mikołaju i zapraszamy już za rok.

 

Andrzejkowy bal przebierańców 

Dnia 30 listopada  w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa. Tego dnia wszystkie dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach.  Swoją przyszłość odkrywały  losując przedmioty, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły z butów, przebijały igłą serduszka z imionami a także przy pomocy ,,czarodziejskiej butelki ” dowiadywały się , co czeka  je w przyszłości. Nie zabrakło również konkursów, tańców, pląsów i zabaw przy muzyce. Słodki poczęstunek oraz wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

Próbna ewakuacja w naszej szkole 

Dnia 28 listopada  w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
Dokładnie o godzinie 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się drogą ewakuacyjną do bezpiecznego miejsca poza budynkiem szkolnym.  W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz wszyscy inni którzy przebywali w danym momencie na terenie szkoły. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje.


  Światowy dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu 

W dniu 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Na podsumowanie tego atrakcyjnego dnia dzieci otrzymały medale z misiem. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 


   Ach ta Pippi!

13 listopada 2017 r. dzieci z grup "Mądre Sówki" i „Sprytne Wiewiórki" udały się do Krakowa na spektakl teatralny "Ach ta Pippi" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy śledziły przygodę odważnej, silnej, rudej dziewczynki, która miała ogromną fantazję i mnóstwo pomysłów. Dzieci miały okazję przekonać się jak ważna jest tolerancja i prawdziwa przyjaźń. Przedstawienie przeplatane było wesołymi piosenkami, a dzięki kolorowym projekcjom multimedialnym mogliśmy się znaleźć w krótkim czasie w wielu miejscach. Dzieci pełne radości i pozytywnej energii wróciły do przedszkola. Zachęcamy rodziców do kontynuacji takiej formy rozrywki i kultury ze swoimi dziećmi.

                                                                            Karolina Matys, Karolina Ludwikowska

 


 
Pyszna i zdrowa sałatka owocowa
 
Sezon na pyszne jesienne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce - nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim - zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Kiedy nasze rączki były już czyste, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i ... degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie - nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego ze sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.
 
Karolina Matys
 
 
Wioska Indiańska - wycieczka Sówek i Wiewióreczek

12 października 2017 r. "Mądre Sówki" oraz "Sprytne Wiewiórki" wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do wioski indiańskiej. Długo zastanawialiśmy się, czy deszcz nie pokrzyżuje nam planów, ale jak się okazało niepotrzebnie. Wioska Indiańska zrobiła na nas ogromne wrażenie. Przede wszystkim rozstawione indiańskie namioty, które nazywają się tipi. Pan przewodnik, ubrany w strój indiański, pokazywał dzieciom różne przedmioty codziennego użytku i opowiadał o ich przeznaczeniu. Widzieliśmy wierną replikę strojów indiańskich, tomahawki, noże, torby z surowej skóry, pióropusze, etniczne instrumenty oraz wiele innych przedmiotów. Oprócz zwiedzania tipi na dzieci czekały również inne atrakcje. Wszystkie miały możliwość strzelania z prawdziwego łuku do tarczy, dzieci chodziły po równoważni zwanej "Równoważnią Soszonów" i brały udział w zawodach. Przepiękne miejsce, otoczone dużą ilością drzew, zachęcało nasze dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. A jak pysznie smakowała wtedy kiełbaska prosto z ogniska.... Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale zadowoleni, musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce i wracać do przedszkola. Na pamiątkę zostały nam piękne wspomnienia i wyjątkowe zdjęcia.

Karolina Matys, Karolina Ludwikowska

 

Dzień chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola.

Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki

wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki,

złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.


"Kto soki pije, ten długo żyje!"


Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. 
Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów.
Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie...
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

II miejsce dla Kryspinowskich Rokiczanek!

W dniu 12.05.2017r. uczniowie z grupy Kangurki i Tygryski jako wspólny zespół „Rokiczanki Kryspinowskie” wzięły udział w Gminnym Konkursie Tańców i Przyśpiewek Regionalnych „ Na ludowo przez Polskę”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Bł. Matki Teresy z Kalkuty w Cholerzynie z Filią w Mnikowie.

Podczas udziału dzieci zaprezentowały przyśpiewkę i taniec z regionu lubelskiego. Zatańczyły taniec – poleczkę do piosenki „W moim ogródecku” oraz  przyśpiewkę „Lipka”wykorzystując przy tym zdolności małego przyszłego muzyka, który towarzyszył nam swoją grą na skrzypcach. Oprócz zdolności tanecznych i muzycznych, dzieci zaprezentowały pięknie wykonane stroje reprezentując regionalny strój lubelski. W miłym zaskoczeniu udało nam się zająć II miejsce.

Dla dzieci było to fantastyczne i pełne radości doświadczenie, a wynikiem tego są efekty wkładu pracy zarówno dla uczniów jak i dla Pań z oddziału przedszkolnego Pani Karoliny Ludwikowskiej i Pani Justyny Kuciel. 

                                   Dziękujemy J

 „TU I TAM ZIELEŃ DAJ,SZARO-BURE ZNIKNIE...”

Jak co roku przedszkolaki oraz uczniowie Naszej szkoły spotkali sie w barwnym korowodzie  przed szkołą z Marzanną na czele by powitać nową porę roku WIOSNĘ. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny, a my tego dnia chcieliśmy obudzić wiosnę.  Zgodnie z tradycją, aby pożegnać zimę spaliliśmy naszą  pięknie wykonaną Marzannę, a podczas  rytuału spalania przedszkolaki  wraz z wszystkimi klasami  śpiewali piosenki wiosenne oraz wygłaszali hasła zachęcające Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. Następnie wraz z piosenką wszyscy przemaszerowaliśmy wokół szkoły oraz złożyliśmy meldunek  pani Dyrektor o pożegnaniu Zimy ,a powitaniu Wiosny. W radosnych i wiosennych nastrojach powróciliśmy do szkoły. 


BĄDŹ BEZPIECZNY

WIZYTA POLICJI W PRZEDSZKOLU

W dniu 14.03.2017r. Nasze przedszkole odwiedziły policjantki  z Komendy Miejskiej Policji z Krakowa. Panie przeprowadziły prelekcję oraz pokazały któtkie filmiki  na temat bezpieczeństwa, których celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj: 112 i 997. Policjantki uświadomiły przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Nauczyły sie również jak zachować bezpieczeństwo oraz sposobie zachowania się w momencie napotkania na psa – i dzieci w niesamowity sposób potrafiły zaprezentować jak potrafią się zwinąć w kłębek ....który piesek tylko powącha i odejdzie. W nagrodę za grzeczność i dobre zachowanie Panie policjantki obdarowały przedszkolaków upominkami w postaci odbitej własnej rączki na kartce z numerami alarmowymi,  odblaskami oraz pysznymi słodyczami. Dzieciaki dziękując za cenne rady wręczyły każdej pani laurkę. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc. DZIĘKUJEMY J


DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

8 marca nie zapomnieliśmy o miłych dziewczynkach i paniach z naszego najbliższego otoczenia. Chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... Chłopcy wykonali laurki dedykowane swoim koleżankom z grupy, w które włożyli  wiele pracy i zaangażowania. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...

 


PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W środę dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Pani Ela  pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Odbyła się również pogadanka na temat prawidłowego zachowania się w bibliotece oraz dlaczego trzeba szanować książeczki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Eli, że niedługo znów ją odwiedzą.


OSTATKI U PRZEDSZKOLAKÓW
 
Nasze Żabki, Kangurki i Wesołe Tygryski świetnie bawiły się na balu karnawałowym.Królowały hity disco polo.Księżniczki i superbohaterowie ze wszystkich grup bardzo się zintegrowali podczas walca kotylionowego i wspólnych zabaw.Największą popularnością cieszyła się "foto-budka". Dużą atrakcją było malowanie twarzy, oraz słodki szwedzki stół. Ten bal nad bale na długo zapadnie nam w pamięci.

WALENTYNKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

14 lutego zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Święto Miłości. Każdy przedszkolak w tym dniu założył czerwony element ubioru oraz wykonaliśmy piękne prace związane z miłością. Oprócz tego w Naszej Szkole została specjalnie zorganizowana poczta walentynkowa do której uczniowie mogli wrzucać samodzielnie wykonane kartki walentynkowe. Walentynki zakończyliśmy wspólną zabawą przy dźwiękach muzyki.Dzień Babci i Dziadka w grupie Tygrysków i Kangurków


Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa

A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia

Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom 

Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień

I dużo radości!

Obchody Dnia Babci i Dziadka na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości naszego Przedszkola. Dzieci najlepiej jak tylko potrafiły wyraziły swoją miłość do dziadków poprzez prezentację przygotowanego występu. Przedstawienie odbyło się w stylu góralskim, którym towarzyszyły tańce, wiersze i piosenki. W oczach dziadków można było zaobserwować radość i wzruszenie, występ na pewno ocieplił serduszka wszystkich zebranych gości. Dzięki współpracy z rodzicami po występach dzielni artyści, w towarzystwie swoich kochanych babć i dziadków mogły posilić się pysznymi wypiekami i owocami. Dziadkowie wrócili tego dnia do domów z własnoręcznie przygotowanymi upominkami, w które dzieci włożyły dużo pracy, wysiłku i serca. 


K. Ludwikowska/ J. Kuciel


Dzień Babci i Dziadka

„Serdecznie witamy wspaniałych gości, wasza obecność to powód do radości"- takimi słowami Przedszkolaki przywitały swoich Dziadków podczas uroczystości z okazji ich święta. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji ich święta, dzieci z Przedszkola w Kryspinowie przygotowały jasełka. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali waystępy swoich wnucząt. Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu. Po występie artystycznym Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły im specjalnie przygotowane prezenty.

Dziękujemy Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu.

Mirosława Białkowska/Karolina Matys

 


Jasełka w grupie "Żabek"
 
 
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły rodziców  przygotowane przez przedszkolaków z grupy „Żabki” Jasełka. Dzieci w pięknych kostiumach oraz w świątecznej scenografii przedstawiły sceny narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, trzej królowie, pasterze, gwiazdki i anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Inscenizacja przeplatana była kolędami i pastorałkami. Jasełka przyniosły ogrom emocji zarówno widzom jak i dzieciom, których głębokie zaangażowanie uwidoczniło się szczególnie w sposobie odtwarzania betlejemskich scen. Występ przedszkolaków został ciepło przyjęty przez wszystkich i nagrodzony gromkimi brawami. Nad całością czuwały panie Mirosława Białkowska i Karolina Matys, które przygotowały dzieci do występu. Na zakończenie uroczystości odbył się wspólny słodki poczęstunek. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za zaangażowanie i małym aktorom za wzruszające chwile.

LINKI