Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

O PRZEDSZKOLU -> Aktualności

 

W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

 W dniu 06.03.2019 r., grupa 4-5 latków udała się na zajęcia do szkolnej biblioteki. Przedszkolaki z wielką ciekawością poznawały to magiczne dla nich miejsce. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem bibliotecznym, a także dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza. Podczas wizyty miały możliwość poznać zasady wypożyczania książek, nauczyły się jak należy o nie dbać. Dodatkowo rozwiązywały szereg zagadek związanych z bajkowymi bohaterami, a także wysłuchały kilka utworów z literatury dziecięcej. Na koniec przedszkolaki obejrzały ciekawe i kolorowe książeczki, które zostały przygotowane przez panią Elę z biblioteki. To była bardzo ciekawa dla nas lekcja.           

 

Dziękujemy!:)

CZYTAMY SZEŚCIOLATKOM

To jak ważne jest codzienne czytanie dzieciom każdy wie. Takie codzienne czytanie sześciolatkom stało się już tradycją w naszej szkole. Każdy dzień w przedszkolu rozpoczynamy od czytania ciekawych książeczek. Do akcji przyłączyli się rodzice, którzy przed pracą są gośćmi w naszej sali. Jest to niezwykła radość dla dzieci, kiedy to właśnie jego mama lub tata czyta wszystkim kolegom.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas, oraz zapraszamy kolejne chętne osoby do czytania dla nas

I.S

ZABAWY NA PLACU PRZEDSZKOLNYM

"Przyszła do nas wiosna,

Ciepła i radosna.

Ptaszek pięknie śpiewa,

Zielenią się drzewa.

Słonko w górze świeci,

Weselą się dzieci..."

         Piękna słoneczna pogoda zachęca nas do przebywania na dworze.Szybciutko zajęcia i biegniemy na plac zabaw. Wspólne zabawy z dziećmi z innej grupy to jest to co najbardziej lubimy. Mamy nadzieję, że słoneczko będzie nam przyświecało w każdy dzień.


BRZECHWAŁKI- KONKURS RECYTATORSKI

W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla najmłodszych. Dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych recytowały wiersze Jana Brzechwy. Były wiersze znane i lubiane takie jak: "Kwoka", "Kaczka Dziwaczka", " Koziołeczek", " Entliczek- Pentliczek", Na wyspach Bergamutach", "Skarżypyta" i wiele innych.

Tradycyjne jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach stwierdzono, że wszystkim uczestnikom należą się wyróżnienia i nagrody.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

CUDOWNY DZIEŃ!

BARDZO DZIĘKUJEMY!

Poznajemy zawody: Żołnierz

W słoneczny, kwietniowy poranek do naszych drzwi zapukał niecodzienny gość. Był to tatuś Michała i Piotrusia, który jest żołnierzem. Opowiadał nam o swojej pracy i pokazał wiele ciekawych rekwizytów. Dowiedzieliśmy się jak ciężka jest praca żołnierza  ile ćwiczeń wykonują oraz jak należy się przygotować do skoku spadochronem. Chłopcy mogli założyć maskę, hełm,                 a dziewczynki sprawdzały, co takiego jedzą żołnierze. Posiłki były pozamykane w puszkach i pojemnikach, ale nawet znaleźć można tam było czekoladę- jak się potem okazało... niestety gorzką!

Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

Wycieczka do C.H. Carrefour

Wszystkie oddziały przedszkolne z naszej szkoły, dzięki uprzejmości Rodziców Antosia z grupy najmłodszej miały możliwość poznania CH Carrefour od nieco innej strony.

Wchodząc z boku budynku przez specjalne kontrolne bramki dostaliśmy się do środka. Stamtąd całą grupą ruszyliśmy oglądać stoiska i regały z różnymi produktami. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał specjalne czapki cukiernika i z nimi na głowie udaliśmy się do piekarni. Dowiedzieliśmy się tam jak powstaje chleb, oraz jakie składniki potrzebne są do jego wypieku.

Następnie udaliśmy się do cukierni, gdzie czekały juz na nas babeczki z kremem oraz mnóstwo owoców. Chyba nie trzeba opisywać, co robiliśmy dalej...? Dekoracja i degustacja i tak kilka razy. Oj, jak miło to wspominać!

Potem jak już sama obecność w sklepie nakazuje, zabraliśmy koszyki i udaliśmy się na zakupy. Każda para dzieci mogła wybrać pięć dowolnych słodkości. Nikt jeszcze nawet się nie domyślił, że będziemy sami zamieniać się w kasjerów i kasować te produkty. Bardzo przyjemna to praca.

Kiedy wycieczka jak nam się już wydawało dobiegała końca, czekała na nas kolejna niespodzianka: zaprosił nas do gabinetu sam...Pan Dyrektor! To on opowiedział nam bardzo króciutko                o swojej pracy, a potem każde dziecko zapraszał na swój dyrektorski fotel. Potem zostaliśmy zaproszeni do sali konferencyjnej na degustacje wszystkiego, co dzieci lubią najbardziej: ciasteczka, chrupki, soczki, paluszki itp.

Zmęczeni i pełni wrażeń udaliśmy się do autokaru. A tam kolejna niespodzianka...  Jak się okazało, to prezenty ze słodyczami oraz dyplomy dla nas!

"Świat Andersena"

W dniu 5 lutego,  najstarsza grupa przedszkolna wybrała się do Kina Kijów na spektakl dla dzieci składający się z trzech odrębnych bajek tego samego autora. Mogliśmy zobaczyć takie baśnie jak: " Nowe szaty króla", "Świniopas" oraz "Brzydkie Kaczątko". Aktorzy Teatru Wrocławskiego wspaniale wcielili się w postacie Andersena. Piękna gra aktorska scenografia i kostiumy bardzo nas zachwyciły, dlatego nie szczędziliśmy braw.

I.S

 

Wizyta w Piekarni "Łysa Góra" w Kaszowie

W ramach projektu " Poznajemy zawody", dzięki uprzejmości właścicieli Państwa Ewy

i Janusza  Trojan wybraliśmy się do pracowni cukierniczo-piekarniczej w Kaszowie. To tutaj zobaczyliśmy jak dużo osób pracuje przy produkcji chleba, ile mąki potrzeba na ciasto i jakie do tego celu stosuje się maszyny. Nie wiedzieliśmy, że jest aż tyle rodzajów chleba! Następnie udaliśmy się do części cukierniczej. Nacieszyliśmy się widokiem pięknych owocowych babeczek, ciepłych lodów oraz delektowaliśmy się domowym zapachem szarlotki, sernika i wielu innych ciast. Zobaczyliśmy różne miski i miksery, które owszem podobne są do tych co mamy w domu, ale te tutaj były olbrzymie!
Czy ktoś z nas chciałby zostać cukiernikiem? Patrząc na uśmiechnięte Panie na produkcji myślę, że każdy. Po godzinnym zwiedzaniu zostaliśmy poczęstowani świeżutkimi
i pachnący bułeczkami. Takich bułek chyba nigdy jeszcze nie jedliśmy... Mimo, że były duże, zniknęły w pięć minut. To jeszcze nie koniec atrakcji, każdy z nas otrzymał "Dyplom Małego Piekarza" oraz kolejne pyszności- pączki. Była to wspaniała wycieczka. Bardzo dziękujemy Państwu Trojanom za tak miłe przyjęcie!

I.S

Dzień Babci i Dziadka

W tym roku wcześniej niż zwykle zorganizowaliśmy Święto Dziadków. Każda grupa przedszkolna przygotowała dla swoich Gości prezenty oraz wierszyki i piosenki. Mimo tremy występy były bardzo udane. Naszym Babciom i Dziadkom uśmiech nie schodził

z twarzy, choć zdarzyło się , że u niektórych naszych Gości łza zakręciła się w oku i nie kryli wzruszenia. Mogli zobaczyć na własne oczy, że ich wnuki specjalnie dla nich nauczyły się wierszyków, piosenek a nawet tańców, a w malutkich rączkach niosły skromne prezenciki zrobione od serduszka. Na pewno ten dzień na długi pozostanie

w naszej pamięci.

I.S

 Zimowe zabawy 

My się zimy nie boimy, tylko zastanawialiśmy się, czy czasem zima nie boi się nas...?

Jednak udało się, i budząc sie pewnego dnia zobaczyliśmy biały puch. Nie czekając długo ,ciepło ubrani wyruszyliśmy na zimowy spacer. Jednak ze spaceru nici, bo jak spacerować kiedy tyle śniegu? No więc zaczęło się: rzucanie śnieżkami, tropienie po śladach no i oczywiście aniołki na śniegu. Ani trochę nam nie było zimno, moglibyśmy tak cały dzień, ale czekał na nas już obiad w szkole. A jaka zupka najlepsza w zimowe dni? - oczywiście rosołek! Oj, nie trzeba nas było długo namawiać do powrotu do szkoły . Na pewno będziemy jeszcze korzystać z uroków zimy.

I.S

 Radosne Oczekiwanie

 Jak co roku w okresie przedświątecznym dzieci z najstarszych grup przedszkolnych            z całej gminy spotykają się podczas "Radosnego Oczekiwania". Tym razem gospodarzami były dzieci z Cholerzyna. Tradycją jest , że to gospodarze przygotowują jasełka a następnie każdy oddział przedszkolny prezentuje przygotowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Wszystkie występy były wspaniałe! Po zakończeniu prezentowania swoich uzdolnień wokalnych wszystkie dzieci, panie wychowawczynie, Pani Dyrektor Jolanta Lipiarz , Pan Wójt oraz przybyli Goście zaśpiewali wspólną kolędę. Wszystkie oddziały przedszkolne otrzymały dyplom a każde dziecko niespodziankę oraz poczęstunek.

Bardzo serdecznie dziękujemy Gospodarzom za miłe przyjęcie oraz poczęstunek a  Rodzicom z naszej grupy oraz Radzie Rodziców za zakup strojów na występ.

I.S


Bombki choinkowe- warsztaty

 Dzieci z młodszych grup przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach na których ozdabiały  bombki według własnego pomysłu. Najpierw trzeba było pomalować bombkę na wybrany kolor, a potem własna inwencja twórcza i masa brokatu. Po wysuszeniu swoich ozdób, każde dziecko zabrało własnoręcznie wykonaną bombkę do swojego domu, która zapewne miała honorowe miejsce na choince.

I.S

 Lukrowane

LINKI