Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA

http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png


Strona główna

INFORMACJE -> Biblioteka -> Aktualności

Znalezione obrazy dla zapytania GRAFIKA BIBLIOTEKA SZKOLNAGODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Poniedziałek: 10.00- 12.35

Wtorek: 8.00 - 12.40

Środa: 8.45 - 10.45

Czwartek: 8.45 - 11.30

Piątek: 8.45 - 11.45


„Zabawa literkami”

 

W dniach od 8.05. do 15.05.2017r. obchodziliśmy w Krakowie  XIV  Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Biblioteka Kraków przeprowadziła konkurs : „Zabawa literkami”. Polegał on na stworzeniu kompozycji z wyciętych (np. z gazety) liter, które miały utworzyć napis: „Biblioteka. Oczywiście”! Napis ten mógł być dowolnie rozmieszczony na kartce A4 i wkomponowany w ilustrację w taki sposób, aby litery wyrażały emocje i łączyły się z formą ilustracji. 

   Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kard Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie wzięli udział w tym konkursie zorganizowanym wcześniej przez bibliotekarkę Elżbietę Grendę na etapie szkolnym. Zwycięzcami konkursu zostali: Gabriela Powęzka ( I miejsce), Aleksandra Sieprawska( II miejsce) i Nadia Druzgała (III miejsce). Nagrodzone prace zostały przekazane do Biblioteki Kraków, Filia 26 mieszczącej się przy ulicy Komorowskiego.

           Elżbieta Grenda

 

Wycieczka do biblioteki

W dniach  23 – 24 kwietnia 2017 r.  obchodziliśmy „16 Małopolskie Dni Książki” pod hasłem: KSIĄŻKA I RÓŻA. Z tej okazji 24.04. b. r. uczniowie z klasy V Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie pod opieką bibliotekarki Elżbiety Grenda uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Bibliotece na ul. Komorowskiego w Krakowie przez bibliotekarkę Panią Barbarę Zajączkowską. Na początku Pani bibliotekarka przeczytała uczniom fragment książki Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów”, a następnie rysowali oni pastelami na tekturze różany ogród, o którym mowa była w książce. Po skończonej pracy odbył się wernisaż i jak to zwykle na wernisażu bywa poczęstunek, na który składały się ciasteczka z różą ,różane cukierki oraz napój o smaku róży. Po wernisażu uczniowie podziękowali za ciekawe zajęcia i udali się do domów.

Elżbieta Grenda

 

Spotkanie autorskie

10 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Stadtmuller, które zorganizowała bibliotekarka Elżbieta Grenda.        Pani Ewa jest autorką ponad stu książek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajek, wierszy, zagadek, scenariuszy teatralnych oraz opracowań znanych baśni i legend. Napisała m.in. takie książki jak: „Kraków i okolice”, „Zakopane i okolice”, „Z Wadowic do nieba” . W 2003 r. Pani Ewa Stadtmuller została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciela Przedszkola, a w 2008 r. za książkę „A – jak anioł” wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawnictw Katolickich – Feniks 2008.  W Szkole Podstawowej w Kryspinowie Pani  Ewa spotkała się z dwoma grupami. Jedną stanowiły klasy I i II, drugą klasy III a i III b. Na spotkaniu z klasą I i II autorka odwołała się do znanych dzieciom legend o Krakowie przeprowadzając konkurs pomiędzy „królewnami” (dziewczynkami) i „smokami” ( chłopcami). Konkurs ten był bardzo wyrównany a zarazem angażujący uczniów do rywalizacji.Klasy III a i III b miały możliwość zapoznania się z tym, jak powstaje    książka, wiersz, czy zagadka. W czasie spotkania znana autorka wykorzystywała niezwykłe kukiełki przedstawiające różne postacie literackie. Znajdowały się one w „czarodziejskim kuferku”. Już od początku Pani Ewa nawiązała doskonały kontakt z uczniami. Młodzi czytelnicy stali się od razu aktywnymi uczestnikami spotkania, w czasie którego pisarka czytała fragmenty swoich książek, recytowała wiersze, zadawała zagadki oraz przygotowała dla uczestników różnorodne zadania. Chcąc opowiedzieć historyjkę bohaterów jednej ze swoich, książek autorka zaprosiła do współpracy dzieci, dając im możliwość wcielenia się w  bohaterów smoczej opowiastki, aby  mogły wczuć się w role, otrzymały paluszkowe pacynki przedstawiające postacie z legendy. Na koniec spotkania nie brakowało chętnych do zadawania pytań Pani Ewie. Dotyczyły one nie tylko książek, ale i życia codziennego i ciekawostek o Krakowie. Po spotkaniu dzieci poprosiły pisarkę o autografy i podziękowały za ciekawe zajęcia. Pani Ewa natomiast podarowała bibliotece dwie swoje książki. Elżbieta Grenda


   Dnia 14.10.2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Urodzin Misia.  Z tej okazji bibliotekarka Elżbieta Grenda zorganizowała konkurs Pt.: „Prezent Urodzinowy dla Kubusia Puchatka”. W konkursie brało udział 25-ciu uczniów naszej szkoły spośród klas I – III, a jego celem było wymyślenie i wykonanie dowolną techniką najciekawszej, najbardziej zaskakującej niespodzianki dla jubilata. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 20.10.2015r. Wszystkie prace były bardzo interesujące i piękne, jednak wyróżniono cztery z nich. Ich autorami byli : Małgorzata Koszycka, Karolina Lipień, Dominik Steczko i Bartosz Wójtowicz. Wyróżnione prace zostały nagrodzone, a wszystkim wręczono dyplomy i drobne upominki.

                                                                                                                   Elżbieta Grenda

 

LINKI