Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICA


ALMASPEI


http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

INFORMACJE

W czwartek 26 stycznia 2017 roku do Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie przybyli niecodzienni goście. Na teren szkoły wjechał duży wóz strażacki, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Uczniowie z radością przywitali wyjątkowych gości: strażaków, ratownika medycznego i operatora numerów ratunkowych.

 

Podczas spędzonych chwil ze strażakami, uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat strażackiej służby, akcji ratowniczych oraz najczęstszych przyczyn powstawania pożarów. Poruszone zostały również kwestie prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu i w jaki sposób należy alarmować służby ratownicze. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość założenia prawdziwego hełmu pożarniczego oraz przymierzenie kurtki i rękawic strażackich.

 

Na kolejnej godzinie Strażacy pokazali jak udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym, co jest niezmiernie ważną czynnością, nierzadko ratującą życie. Dzieci chętnie przejmowały role ratowników, ćwicząc na fantomach, wcielały się również w role poszkodowanych, zakładały kołnierze ortopedyczne.

 

Oprócz tego Strażacy zaprezentowali swój pojazd ratowniczo – gaśniczy, szczegółowo omówili wszystkie tajemnicze przedmioty znajdujące się w ich wyposażeniu. Przedstawili też sposoby i techniki podawania wody podczas pożaru.

 

Uczniowie nie kryli zadowolenia z wizyty, ponieważ czas spędzony  ze strażakami  przybliżył im wiadomości na tematy bezpieczeństwa pożarowego i zadań realizowanych przez Straż Pożarną.


Społeczność Szkoły Podstawowej w Kryspinowie składa serdeczne podziękowania na ręce Pani Marty i Rafała Jarczaków oraz Pani Pauliny Szczypki i Pana Jakuba Tormy za umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy strażaków oraz za przeprowadzenie warsztatów
udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Karolina Matys

 

Fotogaleria: https://photos.google.com/share/AF1QipM9mt3pPfHnEfcncUXOHMXotfgfMS8zbI2v1vPLkbjsewa4pI7AcG5MCoPS6FJxNQ?key=ekdQYnRXWmxXNzdUTGVqRFY5d1lTdWEzR0dLT2F3


LINKI