Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły. Więcej informacji w zakładce informacje.

KALENDARZ


KONTAKT

WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Sekretariat Szkoły czynny:

pn. - pt. 7:00 - 15:00

telefon: +48 12 280 70 95

adres do korespondencji:

Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie

32-060 Liszki, Kryspinów 356

email: sp.kryspinow@op.pl

TABLICAALMASPEI


http://www.laur.org.pl/images/logo_do_pobrania/LSZ_logo.png

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Strona główna

O SZKOLE -> Akcje i projekty -> Edukacyjna Sieć Antysmogowa

„EDUKACYJNA SIEĆ ANTYSMOGOWA”

Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kryspinowie przystąpiła do realizacji pilotażowego programu informacyjnego na rzecz czystego powietrza  pt;” EDUKACYJNA SIEĆ ANTYSMOGOWA” .

            Celem programu jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.

Nasza szkoła poprzez udział w projekcie „ESA” została wyposażona w czujnik badający  jakość powietrza na terenie zewnętrznym szkoły jak i wewnątrz budynku.

            Projekt „ESA” zakłada aktywny udział w edukacji społeczności szkolnej dzieci, nauczycieli i rodziców w zakresie ochrony czystości powietrza oraz na temat smogu: przyczyn jego  powstawania,  wpływu na zdrowie oraz możliwości jego zmniejszenia.

             W ramach prowadzonego projektu prowadzone są badania społeczności szkolnej w dwóch fazach: pierwsze badanie przeprowadzone na początku realizacji pilotażu oraz drugie – po uruchomieniu systemu pomiaru i po realizacji działań edukacyjno –informacyjnych. 

 

LINKI