Europejski Dzień Języków 2021

Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kryspinowie > Aktualności > Europejski Dzień Języków 2021

W niedzielę 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W naszej szkole z tej okazji czekają na uczniów krótkie zadania do wykonania, np. pytania z quizu językowego, tłumaczenie zdań na język angielski czy zadania z rozszyfrowaniem języka w którym zostało napisane przykładowe zdanie. Uczniowie klas 1-3 mogą pochwalić się znajomością słówek z angielskiego i talentem plastycznym, ilustrując wylosowane słówko. Dla odważnych przygotowano łamańce językowe w j. angielskim, które wcale nie jest łatwo głośno przeczytać Oprócz tego hol szkoły zdobią plansze z tzw. False Friends – wyrazami, które często mylimy bo myślimy że tak samo brzmią w j. angielskimi. Dawka wiedzy językowej gwarantowana! Zapraszamy do wypełniania zadanek i wrzucania podpisanych karteczek do pudełka przy gazetce do końca tygodnia.
S. Kozioł

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. w całej Europie z inicjatywy
Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Również nasza szkoły wzięła udział w tym święcie.
Uczniowie  przygotowali ciekawe prezentacje wylosowanego wcześniej kraju niemieckojęzycznego. Nie zabrakło również poczęstunku – smakowaliśmy austriackie  słodkości i szwajcarski ser żółty.
Joanna Baster

Skip to content