Projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów – klasa 6 w Portugalii [FOTORELACJA]

Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kryspinowie > Aktualności > Projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów – klasa 6 w Portugalii [FOTORELACJA]

05.06.2022 - PODRÓŻ - Kraków-Monachium-Porto

W dniu 5 czerwca klasa 6 wraz z opiekunami w doskonałych humorach wyruszyła do Portugalii. Po długiej i męczącej podróży w komplecie dotarliśmy na miejsce.

06.06.2022 - DZIEŃ I - Barcelos

6 czerwca rozpoczęliśmy naszą portugalską przygodę. Poznaliśmy okolicę, a następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta Barcelos w towarzystwie przemiłego João, który w ciekawy sposób przekazał nam najważniejsze informacje o tej miejscowości. Pozdrawiamy 😀

DZIEŃ II - 07.06.2022 - Braga

W drugim dniu pobytu odwiedziliśmy Muzeum Garncarstwa, gdzie podziwialiśmy piękne i kolorowe dekoracje oraz przedmioty codziennego użytku,   wykonane z gliny. Następnie udaliśmy się do oddalonego o 30 km miasta Braga, słynącego z pięknej architektury sakralnej i wspaniałych widoków.

DZIEŃ III - 08.06.2022 - Szkoła w Barcelos

W środę odwiedziliśmy szkołę w Barcelos. Zobaczyliśmy salę komputerową, laboratorium biologiczne, salę do tańca, gimnastyki artystycznej oraz salę gimnastyczną. Podziwialiśmy również Muzeum Nauki stworzone przez uczniów. Ze względu na niekorzystną pogodę, popołudnie spędziliśmy w nowoczesnym Centrum Handlowym w Bradze.
 
 
 
Skip to content