SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA – pomoc dla Alma Spei

Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kryspinowie > Aktualności > SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA – pomoc dla Alma Spei

Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie! Drodzy Nauczyciele!

Przedstawiamy 3 najbliższe działania realizowane przez naszą szkołę w ramach programu profilaktycznego „Szkoła z Pasją Pomagania” na rzecz Alma Spei.

Akcja Mikołajkowa
W tym roku po raz kolejny społeczność naszej szkoły pragnie włączyć się w przygotowanie prezentu Mikołajkowego dla podopiecznego Hospicjum dla Dzieci Alma Spei. W tym roku będziemy pomagać 6-letniemu Aleksiejowi, który jest podopiecznym hospicjum. Chłopiec jest niepełnosprawny, nie może się sam poruszać. Rodzice poprosili o specjalną poduszkę dla chłopca, polarową piżamę oraz różne przeciery owocowe i warzywne.
We czwartek 10 listopada odbędzie się zbiórka dobrowolnych datków na ten cel. Z uzbieranych pieniążków zostanie zakupiony prezent. Prosimy, aby uczniowie przynieśli ze sobą do szkoły przeznaczone na ten cel pieniążki, które zostaną zebrane do puszki przez uczniów – wolontariuszy. Liczy się każda złotówka 🙂
——————————————————————————————————————

Świąteczna Paczka
Do 23 listopada będziemy zbierać produkty do paczki socjalnej w szatni szkolnej. Organizatorzy wyszczególnili poszczególne produkty, jakie mają wchodzić w skład paczki. Poniżej ich lista:
MĄKA
CUKIER
SÓL
MAKARON
RYŻ
KASZA
KONSERWA MIĘSNA
KONSERWA RYBNA
OWOCE W PUSZCE
WARZYWA W PUSZCE / SŁOIKU
OLEJ
KISIEL / BUDYŃ / GALARETKA
BAKALIE
KAWA
HERBATA
KAKAO
PŁATKI ŚNIADANIOWE
DŻEM
CZEKOLADA / CUKIERKI / CIASTKA

Bardzo prosimy o składanie darów w szatni – wyznaczone będzie od najbliższej środy specjalne oznakowane miejsce na ten cel. Wystarczy, że każdy z nas przyniesie chociaż jedną sztukę jakiegoś produktu, a zdziałamy dużo 🙂

———————————————————————————————————

Spotkanie profilaktyczne z pracownikiem hospicjum
21 listopada 2022 odbędzie się spotkanie z pracownikiem hospicjum dla uczniów klasy 6 i 7.

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i serdeczność!

W razie pytań służę pomocą,
Koordynator akcji
Sylwia Kozioł

Skip to content