Wycieczka do Wrocławia – klasy 5a, 5b, 7

Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kryspinowie > Aktualności > Wycieczka do Wrocławia – klasy 5a, 5b, 7

W dniach 10-12 października 2022 uczniowie klas 5a, 5b i 7 uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Wrocławia. Były to trzy piękne, słoneczne dni, wypełnione poznawaniem nowych miejsc, rozmowami z kolegami oraz koleżankami, wspólnym spędzaniem czasu. Na trasie wycieczki pierwszego odwiedziliśmy Ostrów Tumski, Ossolineum, Rynek, a Pan przewodnik przybliżył nam historię powstania miasta, miejscowe legendy oraz opowiadał o zwiedzanych miejscach. Ponadto oglądnęliśmy multimedialny pokaz fontann z muzyką w okolicy Hali Stulecia.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia Panoramy Racławickiej, niesamowitego dzieła przedstawiającego Bitwę pod Racławicami. Następnie udaliśmy się do Hydropolis, gdzie w ciekawy sposób przedstawiono nam ciekawostki z różnych dziedzin związane z wodą. Dzień zakończyliśmy podziwianiem Wrocławia z 49. piętra SkyTower.
Naszą przygodę z Wrocławiem, pięknym i zachwycającym miastem krasnali, zakończyła się w Afrykarium oraz ZOO, gdzie spotkaliśmy różne gatunki zwierząt, a uczniowie mogli na żywo zobaczyć swoje ulubione zwierzątka.

Wychowawcy klas

DZIEŃ I - Ostrów Tumski, Rynek, Hala Stulecia, Pokaz Fontann

Dzień II - Panorama Racławicka, Hydropolis, SkyTower

Dzień III - Afrykarium oraz ZOO

Skip to content