Szkolne Konkursy

Wiosna obfituje w naszej szkole w konkursy. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Ponad 40 uczniów wystąpiło w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, który przebiegał w trzech kategoriach wiekowych.
Tematem tegorocznych recytacji były utwory Marii Konopnickiej. Sejm RP uchwalił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Uczniowie prezentowali różnorodne utwory. Były wiersze dziecinne „Jesienią, jesienią”, „Sanna”, „Stefek Burczymucha”, czy patriotyczne „Rota”.

Wśród najmłodszych I miejsce zdobyła Julia Myrdko z klasy III. Druga lokata przypadła Alicji Kłyś z klasy Ia, na III miejscu uplasowała się Oliwia Górecka z klasy III.

W następnej kategorii klas IV-VI – I miejsce przypadło Zofii Wąsik z klasy VI, II miejsce zdobył Daniel Konieczny z klasy V, a na III znalazł się Patryk Duszyk z klasy IVa.

Najlepiej spośród uczniów kl. VII-VIII zaprezentował się Antoni Mitana z klasy VIII b, Nikodem Bobrowski z klasy VIII b uzyskał II lokatę, a III miejsce zdobyła Lora Sawow z klasy VIIIa. Laureaci będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w murach naszej szkoły.


Dla uzdolnionych plastycznie uczniów odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny. Ilustracje nawiązywały do wierszy poetki Marii Konopnickiej. Bardzo trudne zadanie miało jury, by wyłonić najładniejsze prace.
I tak w kategorii klas II-III: I miejsce zajęła Julia Myrdko, II miejsce zdobyła Joanna Góra, a III miejsce przyznano Mai Mazur. Wyróżnienia dostały: Karolina Mazur i Kamila Mazur.
W kategorii klas IV-VIII: I miejsce zdobyła Amelia Ślęczka. II miejsce przyznano Erykowi Gawor, a III miejsce przypadło Zuzannie Mazur. Wyróżnienia otrzymały: Magdalena Mazur i Anna Babula.


Innym konkursem była Szkolna Corrida Ortograficzna, która zgromadziła najlepszych z ortografii z wszystkich klas. Uczestnicy zmagali się z trudnościami ortograficznymi, wyjątkami. Starali się poprawnie napisać różne teksty. Wśród nich był następujący:

Wójt skarcił Różę, kłótliwą córkę.
Jurek rysuje tuszem laurkę.
Kup, Kubo, skuwkę oraz zasuwkę.
Wóz do spółdzielni przywiózł dachówkę.

W hamaku huśta się druhna Hania.
Coś chyżo czmycha: puchacz czy kania?
Horda hultajska wraz z hersztem czyha.
Zamilkł chorał wichrów, echo łka z cicha.

Oj, niełatwo było! Nawet najlepsi popełnili kilka pomyłek. Po sprawdzeniu prac konkursowych w kategorii klas II-III najmniej błędów popełniła Oliwia Górecka z klasy III zdobywając I miejsce. II miejsce ex aequo
zajęły: Alicja Rożek z klasy IIa i Joanna Góra z klasy III. Na III miejscu znalazła się Zofia Baster z klasy IIb.

Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zdobył Robert Wlazło z klasy IVb, II miejsce ex aequo zajęły: Kinga Jodłowska i Ewa Babula obie z klasy VI. Na III miejscu znalazł się Witold Prosowicz z klasy V.

W najstarszych klasach po przeprowadzonej dogrywce najlepszym okazał się Franciszek Mitana z klasy VII. Nadia Iszczuk z klasy VIIIa zdobyła II miejsce, a III lokata przypadła Zuzannie Wojciechowskiej z klasy VIIIb.

„Byki” zostały pokonane i finaliści trzech grup wiekowych będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnej Corridzie Ortograficznej.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Skip to content