Wycieczka do Biblioteki Kraków

18 maja uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą Panią Marią Pierzchała oraz bibliotekarką Panią Elżbietą Grenda byli na wycieczce w Bibliotece Kraków, Fila 26, mieszczącej się przy ulicy B. Komorowskiego 11.
Biblioteka Kraków to największa w Polsce biblioteka, w skład której wchodzą 53 filie. Fila 26 w całości przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży. Aby korzystać z biblioteki należy wraz z rodzicem założyć specjalną kartę biblioteczną.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak ułożone są książki w bibliotece, co to jest UKD i jak należy korzystać z Katalogu Bibliotecznego. Mieli okazję samodzielnie wyszukiwać książki korzystając z katalogu. Pani Bibliotekarka powiedziała też o różnych ciekawostkach związanych z biblioteką, np., że w bibliotece znajdują się książki trójwymiarowe, że ulubionymi działami są komiksy i nowości. Poinformowała jak poradzić sobie w sytuacji, gdy w bibliotece nie ma jakiejś książki (o legalnym, wolnym dostępie do różnych pozycji, również ebooki poprzez internet). Zachęciła też do brania udziału w różnych akcjach Biblioteki Kraków, m.in w zbliżającym się Festynie Rodzinnym (od piątku 26 maja, do niedzieli 28 maja – w piątek będzie możliwość skorzystania z gier planszowych). Na zakończenie uczniowie klasy 4 podziękowali Pani Bibliotekarce za bardzo ciekawe zajęcia i udali się w drogę powrotną do szkoły.

Elżbieta Grenda

Skip to content